Проблеми з бородою

Проблеми з бородою

ЯК БОРОТИСЯ З АЛОПЕЦІЄЮ БОРОДИ

Алопеція бороди — менш поширене явище, ніж волосся, що вросло. Краще не стикатися з цією проблемою взагалі (як і з алопецією на голові), і все ж таки знати про неї потрібно, щоб розуміти, як боротися. Говорячи простими словами, це патологічне випадання волосся. Якщо під час миття бороди ви помітили, що втратили 10-20 волосся це абсолютно природно. Більше вже привід для занепокоєння

При алопеції на голові волосся може випадати рівномірно, але найпоширеніший тип алопеції - андрогенетична (спадкова). І тут облисіння зазвичай починається з лобової зони. З алопецією бороди все менш передбачувано. Як правило, вона розвивається осередками. Щоб не гадати, чому з'явилися лисиці, краще звернутися до трихолога, але є цілий ряд факторів, які можуть спричинити випадання волосся. Виділимо основні їх.

  • Стрес. Так, не можна недооцінювати роль психосоматики. Вчені давно довели, що постійна напруга негативно впливає на якість життя і може призвести до серйозніших проблем, ніж випадання волосся. У будь-якому разі бережіть свої нерви.
  • Травми. На шрамах і рубцях волосся не росте, і якщо ви вирішили приміряти роль косметолога і в процесі розколупали половину обличчя, не варто нічого дивуватися.
  • Шкірні захворювання та інфекції. Грибок, себорея, сикоз можуть бути причиною випадання волосся. Зверніться до спеціаліста, і не лише для того, щоб зберегти бороду.
  • Знижений імунітет. Достатньо підхопити банальну застуду, щоб це спровокувало алопецію. Обов'язково подбайте про імунітет та підтримайте його вітамінами. Це так важливо у наш непростий час!
  • Гормональний збій. Все, що пов'язане з гормонами, вимагає негайної консультації з фахівцем. Крім випадання волосся, на збій можуть вказувати сонливість, перепади настрою, різкий набір ваги. Крім того, це може свідчити про серйозні порушення роботи ендокринної системи.

Якщо всі ці фактори не про вас, на здоров'я ви не скаржитесь, залишається останній варіант переглянути спосіб життя. Це правильне харчування, фізичні навантаження, відмова від сигарет та алкоголю. Можливо, борода не вартує таких жертв, але гарне самопочуття — найпереконливіший аргумент.

03.01.2022

Засоби які допоможуть